top of page

Kniha Cesta dvou

zambia + text_edited.jpg

Kniha Cesta dvou
"Strach je největší zloděj zážitků."


Neboj se vykročit do neznáma, protože nikdy nevíš, co nebo kdo na tebe čeká.

Fascinující příběh Slovenky a Čecha, kteří cestovali přes 8000 km, aby se našli a společně pluli na vlnách dobrodružství, lásky a zážitků na celý život.


Podle skutečných událostí.

Inspiruj se skutečnými událostmi, poznej radosti i nástrahy cestování, vžij se do okamžiků plných romantiky, lásky i zoufalství a nahlédni do mysli Slovenky a Čecha, kteří hledají smysl života a nepřestávají následovat své sny.


Poznali se v zapadlé thajské restauraci, byl leden 2020, a tehdy by je ani nenapadlo, že zruší své plány a v průběhu příštích 193 dní budou bok po boku plavat v přítomnosti žraloků, sdílet slaměnou chatrč mezi potomky kanibalů, milovat se v srdci deštného pralesa, navzájem si z těla sundávat pijavice během dobrovolnického programu na ochranu sumaterských tygrů, cestovat v průběhu světové pandemie, a zároveň čelit výzvám začínajícího vztahu a vnitřním bojům, jež svádí většina z nás.

27.kapitola.jpg
30.kapitola.jpg
16.kapitola.jpg

Kniha je doplněna o 50 ilustrací.

Proč si přečíst:

  • Inspiruj se tímto skutečným příběhem Slovenky a Čecha, kteří cestovali tisíce kilometrů, aby se našli.

  • Poznej prostředí divokých džunglí, podmořského světa na druhé straně zeměkoule anebo opuštěných ostrovů v Indickém oceánu.

  • Začti se do setkání se žraloky, želvami či s lidmi milými i krutými, do potápění se s mantami a do neustálého boje s pijavicemi v deštném pralese.

  • Pouč se o odlišných kulturách nebo o dobrovolnickém programu na ochranu sumaterských tygrů a orangutanů.

  • A prožij společně s hlavními hrdiny strasti i radosti cestování v době pandemie a problémy rodícího se křehkého vztahu dvou bytostí, jež neustále čelí zkouškám života.

Příběh vytisknutý na šetrnějším papíru

 

V Přírodě se inspiruji a čerpám enegii. Nejsem lhostejný vůči životnímu prostředí. Proto jsem vybral papír šetrnější pro planetu, bez ohledu na vyšší cenu.

PCF

Papír vyráběný bez použití chlóru v recyklovaném procesu bělení.

FSC 100% recyklovaný

The Forest Stewardship Council® (Výbor pro šetrné hospodaření s lesy)

Certifikát EU EcoLabel

zaručuje, že výroba papíru má pouze malý dopad na životní prostředí (méně emisí do vzduchu a vody, redukuje spotřebu energie a snižuje produkci odpadu).

Cesta knihy...

5_edited.jpg
skuska2_edited.jpg
IMG_20200324_122407_edited.jpg

Příběh se rodil v Thajsku, Západní Papue, Malajsii a na Sumatře. Sepisovat jsem ho začal na opuštěném ostrově v Indickém oceánu, pokračoval jsem v Evropě, návrhy ilustrací jsme dávali dohromady na Zanzibaru v domě, kde sotva fungovala elektřina, další práce pokračovaly v Tanzanii, prodej jsme spustili v Zambii a vše kolem (e-shop, účetnictví, balení, posílání knih...) jsme později řešili z Botswany, Mexika, Kostariky a Belize.

Od vydání v roce 2021 si už více než 3500 výtisků našlo cestu ke čtenářům.

Děkuju moc za to.

skuska1_edited.jpg

Knihu odešlu do druhého dne.
Osobní vyzvednutí (Praha 1) - ZDARMA

bottom of page