top of page

Kniha Cesta dvou, Afrika

Obálka na stránky.png

Kniha

Cesta dvou, Afrika

 

Přijde ti, že máš náročný vztah?

 

A co takhle osm měsíců v kuse cestovat se svým partnerem po Africe, s minimem financí, spát v domech s hady, pavouky, štíry a šváby, vydávat odsud společně knihu a několikrát bok po boku čelit smrtelně nebezpečným situacím?

 

Nedovedeš si to představit?

Nová kniha - Cesta dvou, Afrika

Inspiruj se tímto autobiografickým cestovatelským románem o muži hledajícím vnitřní sílu, o ženě toužící po jistotě, o jejich vztahu protkaném problémy, jež řeší většina partnerů, a to vše odehrávající se v prostředí afrického kontinentu, kde neexistuje nic jako jistota a kde slabý jedinec přijde o rozum. Zjisti, jak jejich příběh skončí, a získej nová poznání do toho svého.

knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-Psani-Umeni.png

Pár slov autora:

V tomto příběhu o cestě dvou osob, muže a ženy, jsem vytvořil nové hrdiny se svými problémy. Oproti tomu události, které jim přicházejí do života, zůstaly zachovány a jsou téměř identické s realitou tak, jak jsme je zažili na cestě Afrikou v roce 2021. Protože ať bych se snažil sebevíc, fantazie by skutečnost nepředčila.

Při psaní této knihy jsem zažíval příjemné vzrušení, usmíval se i brečel. A když jsem se nořil do vlastních vzpomínek, mnohokrát jsem se neubránil hlubokému úžasu, stejně jako úzkosti a strachu. Často jsem ustal v práci, zavřel oči a položil si otázku:

„Jak je možné, že jsme z toho kontinentu vyvázli živí?“

A odpověď zní: „Máme velice schopné anděly strážné.“

Což ostatně posuďte sami…

Cesta dvou, Afrika, ukázka z knihy zdarma

O knize

Laura a Samuel neustále posouvají hranice komfortu, žijí z extrému do extrému, cestují do odlehlých koutů světa, sami a s minimem financí, spí v lokálních domech se švábi, hady a pavouky, do toho zakládají společný pracovní projekt, chtějí předávat ostatním to nejlepší ze sebe, a přitom dělají maximum pro to, aby byli vědomými partnery. Několikrát se ocitnou tváří v tvář divokým africkým zvířatům a nejednou vyváznou ze spárů smrti. A při tom všem neustále udržují plamen lásky.

 

Jak jejich cesta nakonec dopadne?

knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-Láska-Citáty-o-lásce-sex-ilustrace.png

Dobrodružné vyprávění protkané pády a vzestupy, smutky a radostmi, slzami štěstí i naprostým zoufalstvím v situacích hrozících smrtí, a především láskou.

knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-umeni-ilustrace.png
knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-umeni-ilustrace.png
knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-umeni-ilustrace.png

Knihu doplňují ilustrace od nadaného umělce Martina Cága Pohody, který do díla vnesl další rozměr kreativity.

Knihy nechávám tisknout na 100% recyklovaný papír (bez ohledu na vyšší cenu) s certifikáty:
PCF, FSC 100/ recycled a EU EcoLabel. :)

Cesta knihy – krátký příběh za jejím vznikem

Plnou verzi se všemi detaily vzniku knihy jsem napsal v doslovu samotné knihy - Cesta dvou, Afrika.
Zkrácenou verzi představuji zde:

Jak jsem zmínil výše, většina událostí, které Laura a Samuel v tomto příběhu zažívají, se v reálném životě staly mně a mé tehdejší přítelkyni –⁠ Patrícii Jarabicové. Proces tvorby tohoto románu tedy začíná mým každodenním psaním poznámek během naší několikaměsíční africké cesty, ať už šlo o popis krajiny, lidí, zážitků anebo o pravidelné sepisování vlastních myšlenkových pochodů.

knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-psaní-cestování-umění-Serengeti-safari.png
knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-psaní-cestování-umění-Kostarika-exotika.png

S příjezdem do Evropy jsem ty zápisky vzal a pustil se do psaní. Psal jsem i následující čtyři měsíce na Kostarice, kde ze mě v příšerném dusnu a horku dennodenně stékaly krůpěje potu a kde přicházely desítky životních výzev. Dále jsem tvořil po dobu dvou týdnů na Belize, čtyř měsíců v Mexiku, a po návratu také v Čechách a na Slovensku.

První koncept jsem dokončil v červenci 2022, poté následoval sled důležitých událostí, na které zde není místo, a příběh na dalších několik měsíců skončil ve sklepě.

Na jaře 2023 jsem původní koncept ze sklepa vytáhl, odjel na samotu a dva týdny žil bez telefonu a počítače, bez lidí, a především bez času. Jediný čas, který pro mě existoval, byl „čas psaní“. Plně jsem se ponořil do tvorby. Dal jsem vzniknout postavám Laury a Samuela a z jakéhosi „zápisu událostí“, jak mi původní koncept o cestě Toma a Patrície připadal, jsem vytvořil román v podobě, ve které je vám nyní k dispozici.

knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-psaní-cestování-umění-motivace.png
Sleva-knihy-Cesta-dvou-Afrika-Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-psaní-cestování-jakou-knihu-koupit-ženě-muži.png

Výhodný balíček knih

Ušetři 90,- Kč a objednej si knihy Cesta dvou a Cesta dvou, Afrika v jednom výhodném balíčku.

Knihy se jistým způsobem doplňují a prolínají. Při čtení příběhu z Afriky pak budeš víc v obraze. :)

bottom of page