top of page

O mně

Tom-Jurka-cestovatel-spisovatel.jpg

 

Jmenuju se Tom Jurka.

Jsem spisovatel. Žiju to, čemu věřím, a věřím tomu, co žiju.

  • Navštívil jsem čtyřicet zemí na čtyřech kontinentech

  • Napsal jsem a vydal dva cestovatelské romány

  • Zažil jsem stovky dechberoucích zážitků

  • Několikrát jsem jen tak tak vyvázl před smrtí

  • Potkal jsem tisíce lidí různých národností

Především se mi však dostalo překrásného poznání, které chci sdílet s ostatními a inspirovat je na jejich životní cestě.

Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-Cestování-Knihy-Motivace-Tělo-Pravda-Afrika
Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-Cestování-Knihy-Motivace-Tělo-Pravda-Alpy
Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-Cestování-Knihy-Motivace-Tělo-Pravda-Les

Kamkoliv člověk jde na této planetě, vždycky si vezme svůj vnitřní svět s sebou.

Tom-Jurka-Nahaty-spisovatel-Cestování-Knihy-Motivace-Tělo-Pravda-Exotika

Zážitky z cest, lidské povahy, zkušenosti ze života, krize, veselí, filozofické úvahy, dobrý i špatný humor, to vše se stává inspirací pro mé texty.

7_edited_edited_edited.jpg

Dobrodružství posledních let
(pro nadšené čtenáře :) )

Žil jsem rok a půl na Islandu. V Asii jsem strávil osm měsíců, v Západní Papue jsem učil děti ve škole, plaval jsem s mantami i žraloky a s bývalou partnerkou jsme tehdy absolvovali dobrovolnický program na Sumatře, kde jsme dva týdny žili uprostřed džungle a následně tři týdny na opuštěném ostrově v Indickém oceánu. Z tohoto dobrodružství jsem napsal knihu Cesta dvou, které se prodalo přes čtyři tisíce kusů.

Další obrovské výzvy jsem zažil během osmiměsíční cesty v Africe, kde jsme s partnerkou dva měsíce strávili ve zchátralém domě plném extrémně jedovatých stonožek, štírů, pavouků a hadů, kde věčně nefungovala elektřina a netekla voda. V těchto podmínkách jsme začali pracovat na vydání již zmíněné knihy Cesta dvou. V Tanzanii jsme se poprvé setkali s africkými divokými zvířaty, spali jsme ve stanu v národních parcích a v noci nás obklopili buvoli, hyeny a lvi. Větší strach nám však naháněli lidé a několikrát jsme skutečně o vlásek unikli smrti. Také jsme navštívili dětský domov s úžasnou náhradní „mámou“ a darovali jim pytel hraček, které jsme „táhli“ až z Evropy. V Zambii jsme naložili veškeré věci na stará kola z bazaru a pokračovali Afrikou „po svých“, v kapse jsme měli připravené hadí protijedy a v hlavě načtené informace o smrtelně jedovatých kobrách, zmijích a mambách.

Aby toho nebylo málo, v té době jsme knihu Cesta dvou vlastním nákladem vydávali a následně spustili online prodej.

Toto dobrodružství jsem sepsal do knihy Cesta dvou Afrika, volného pokračování té první. I tuto knihu jsem nedávno vydal vlastním nákladem.

Poslední společná cesta zahrnovala tři měsíce na Kostarice, dva týdny v Belize u Karibského moře a čtyři měsíců cestování po Mexiku. Následně jsme se s partnerkou rozešli. Sám jsem žil chvíli v jeskyni na ostrově La Palma.

Děkuji za pozornost. Zpomalte a... čtěte. :)

bottom of page